X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
22 اسفند 1383 ساعت 08:42 ب.ظ

اپیزود اول : چی خوبه ٬ چی بده ؟

کلآ این جور دور هم جمع شدن ها خوبه ٬ اصلآ می دونی دور هم جمع شدن خوبه اما این که آدم  در هر جمعی باید رنگ همون جمع رو داشته باشه که نه خودش و نه دیگرون رو اذیت کنه خیلی خیلی بهتر و خوبه. اینی که آمار بچه هایی که با دنیای اینترنت آشنا شدن  رو به افزایشه خیلی خوبه  . اما این که همه دوست دارن یه جورایی همدیگه رو هک کنن و حالگیری و از این حرفا یه خورده نا امید کننده است و بده . آخه ما کلآ دوست داریم از هر ابزاری که دم دستمونه استفاده کنیم ٬ ولی متاسفانه  یه لحظه فکر نمی کنیم که این استفاده مثبته یا منفی (  تریپ فقط خودم حال کنمی ). تعداد آقایونی هم که از دماغ فیل افتادن و یا هرروز دارن می افتند خیلی زیاد شده ٬ و این بده هم برای خودشون و هم برای فیلها و ...

اپیزود یکم و نیم : اوه اوه ... نه بابا !!!
وقتی به یکی میگفتی : ببخشید شما در چه رشته ای از کامپیوتر تخصص داری ٬ اول اون چیزهایی رو که قراره بشه و آروز داره میگفت هستم ٬ دوم تمام چیز هایی که روی بورس بود میگفت هستم و در آخر هم شاید اون چیزی رو که بود . شاید ! آخه عزیزم چرا این کار رو می کنی ؟
بخونید :
-ببخشید شما توی کامپیوتر چکاره اید؟
-من ؟ من یک ۲۰۶ دارم که می خوام روی کاپوتش رو با Adobe Photoshop CS یک عقاب دیزاین کنم.تازه پخشش هم ساب داره . راستی ٬ همزمان با دست چپم ساکسیفون میزنم و با دست راستم هم کَسر و با پاهام ویلون آلتو  ٬ تازشم ملق زدن از هر پنج جهت رو هم بلدم و ...
- بله بله  ٬ ببخشید مزاحم شدم

اپیزود دوم : ما که کار خودمونو کردیم
از یه نظر دیگه هم دیروز خیلی خوب بود . چون تا حد زیادی بچه ها رو با جنوب آشنا کردیم و گفتیم که چه کارها میخوایم بکنیم و طلب یاری و مدد و عفو و بخشش و ... کردیم .دوستان تازه  ای رو هم پیدا کردیم و آدرسها گرفتیم و آدرسها دادیم و ... . به قول سیا ما هر جا که باشیم کار خودمونو می کنیم.

اپیزود آخر : تا حد متعادل چقدر فاصله داریم ؟
با تشکر فراوان از مسئولین برگزاری و هماهنگ کنندگان نشست اخیر کاربران اینترنتی بندر عباس ٬ با احترام لازم می دانم به مواردی کوتاه در این خصوص اشاره کنم :
قبل از برگزاری هر نشست باید تمام جوانب آن را  عمیقآ بسنجیم . قبول داریم که تا همین حد هم غنیمت است اما پر رنگ تر قبول داریم که هنوز تا حد متعادل و تکامل یافته و مفید یک نشست خوب خیلی فاصله داریم و می توانیم بهتر عمل کنیم  . اگر قرار است برای وبلاگ نویسان نشستی  ترتیب دهیم حتمآ آن را با نشست چت روم ها یا طراحی وب یا ... یکی نکینیم ٬ مگر این که هدفی مشترک و واحدی را دنبال کنیم . چون نگرش این دو گروه ممکن است  ظاهرآ یک سو باشد اما در باطن متفاوتند. هدف از یک تجمع چت رومی سمت و سو دادن به مباحث و گفتگوهاست یا  نهایتآ  آشنایی . اما یک نشست وبلاگی می تواند دیدگاه یک نویسنده آماتور را دگرگون کرده و وسیله ای برای تربیت او برای نوشته های بهتر و حرفه ای تر باشد ٬ هدف بالاتر از آن به اشتراک گذاشتن  تجارب و اندیشه هاست .تعیین حدود صحیح و فاکتورهای استاندارد  برای یک وبلاگ خوب هم میتواند از اهداف یک نشست وبلاگی باشد. جدای از این برگزاری جلسات جانبی و جشنواره های متفاوت مانند  تعیین وبلاگ های برتر ٬ دعوت از نویسندگان بزرگ بومی ٬ آشنا کردن جمعی با پدیده وبلاگ  و تشکیل پایگاه اینترنتی اخبار وبلاگ  میتواند از برنامه های جنبی یه نشست وبلاگی خوب باشد. که تمام این موارد نیاز به مدیریت ٬ تمرکز بحث٬ زمانبندی دقیق و دقت فراوان دارد که از حوصله تجمع دیروز خارج بود .. همیشه بهتر است از کنار هم بودن نهایت استفاده را ببریم.
del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo