26 مرداد 1384 ساعت 11:29 ق.ظ
نسخه ای منحصر به فرد از دیوان خواجه شمس الدین محمد، مشهور به حافظ که مدتی قبل در ترکیه به دست آمده است و مشتمل بر اشعاری است که تاکنون در هیچ یک از نسخه‌ها‌ی شعری منسوب به حافظ موجود نبوده است، به زودی منتشر خواهد شد.
جدید ترین نسخه یافته شده از دیوان خواجه شمس الدین حافظ شیرازی ، در قونیه ( ترکیه )، با شرح و مقابله مهرداد نیکنام به زودی منتشر خواهد شد.
این گزارش حاکی است نیکنام قصد دارد تمامی نسخه‌ها‌ی منسوب به حافظ را در یک مجموعه کامل منتشر کند.   وی  درباره تعداد ابیات موجود در این کتاب که تاکنون در دیوانهای دیگر وجود نداشته، طی ارائه توضیحاتی  گفت: در این دیوان تازه یافته شده که مربوط به حدود پانصد سال پیش است، هشتاد بیت تازه  وجود دارد که ما تاکنون درهیچ  دیوانی منسوب به حافظ   ندیده ایم.

وی درباره کاری که خود بر روی این کتاب انجام می‏دهد، تاکید کرد:   قصد دارم در پانویس هرغزل، امهات اختلافات نسخ موجود دیوان حافظ را نیر ذکر کنم که پژوهشگران وعلاقه مندان از رجوع به نسخه‌ها‌ی دیگر بی نیاز باشند  و به این ترتیب همه گونه‌ها‌ی مختلف  تفاوت در اشعار حافظ را،   یکجا جمع می‏آورم.
مهرداد نیکنام، درباره نسخه ای که مرجع اصلی ذکر دیگر اختلافات موجود در نسخه‌ها‌ی دیوان حافظ خواهد بود ، گفت:   نسخه یافت شده  در ترکیه ، محور اصلی و مبنای ما در این پژوهش است و اختلافات دیگر براساس این کتاب ذکر می‏شود.
گفتنی است برای انتشار این کتاب،   هنوز با هیچ ناشری مذاکره نشده  و به گفته نیکنام، حجم اثر مذکور،  بیش ازهزار صفحه خواهد بود
del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo